FizYou Yoga Nieporęt
FizYou Yoga Nieporęt

Vinyasa Joga

Joga stanowi doskonałą formę bezpiecznej aktywności ruchowej. To idealna propozycja dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ruchem i poszukują bezpiecznej aktywności, którą mogłyby podejmować regularnie. Świetnie sprawdzi się również jako jako kontynuacja rehabilitacji np. dolegliwości bólowych kręgosłupa lub aktywność urozmaicająca Twój trening sportowy. Joga wpływa korzystnie zarówno na ciało jak i na umysł – wycisza, uczy uważności i odpręża. W naszym centrum możesz rozpocząć praktykę Jogi pod okiem certyfikowanej instruktorki – Alicji.

Alicja jest studentką fizjoterapii, potrafi dopasować poziom trudności i intensywność ćwiczeń do Twojego poziomu sprawności i dolegliwości bólowych. Alicja naucza i praktykuje w nurcie Vinyasa Yoga, która polega na płynnym przechodzeniu między pozycjami w rytm oddechu. Zajęcia odbywają się w centrum fizjoterapii FizYou, dojazd samochodem na sesje jogi z dzielnicy Warszawa Białołęka zajmie około 10-15 min. samochodem.

Wpływ Jogi na ciało

  • poprawia zakres ruchu w stawach: pozycje w jodze wymagają wykorzystania pełnego zakresu ruchu w stawach, dlatego poprawia gibkość i elastyczność,
  • wzmacnia i podnosi wydolność: wiele pozycji jogowych odbywa się w podporach lub pozycjach niskich. Wymagają pracy całego ciałą i angażują dużą ilość grup mięśniowych
  • poprawia równowagę i koordynację: stymuluje do tego płynne przechodzenie między pozycjami, oraz utrzymanie ich.

 

Joga, a równowaga psychiczna

Wpływ jogi na umysł uzyskuje się (poza ogólnym wpływem aktywności fizycznej) poprzez elementy ćwiczeń oddechowych i medytacji.

Praktykowanie jogi okazało się być korzystne dla osób z zaburzeniami psychicznymi takimi jak depresja, stany lękowe, zespół stresu pourazowego, ADHD, oraz schizofrenią i zaburzeniami psychotycznymi.

 

Według autorów projektu opublikowanego w American Journal of Noursing (gdzie badano wpływ jogi na Pacjentów oddziału medyczno-psychiatrycznego), regularnie praktykowana joga ma wpływ na oś podwzgórze-przysadka mózgowa-nadnercza. Stymuluje to przywspółczulny układ nerwowy (odpowiadającego za wyciszenie i relaks), zwiększając poziom neuroprzekaźnika kwasu γ-aminomasłowego (GABA) we wzgórzu i generując zmiany w obszarach mózgu, które są istotne dla regulacji reakcji na stres, nastroju i emocji. Badanie obejmowało 39 osób – jest to stosunkowo niewielka grupa, więc zagadnienie wymaga dalszych badań na większej liczbie badanych, ale obecne wyniki eksperymentu są bardzo obiecujące.

<h4><span style="color: #7f6dab; font-size: 25px;"><strong>Zachęcamy do zapoznania się z resztą naszych usług</strong></span></h4> FizYou to przede wszystkim doświadczona i wykwalifikowana kadra. Oprócz zajęć z Jogi, można się u nas zapisać na: <ul> <li style="line-height: 3;"><a href="https://www.fizyou.pl/rehabilitacja-bialoleka">Rehabilitację</a></li> <li style="line-height: 3;"><a href="https://www.fizyou.pl/fizjoterapia-bialoleka">Fizjoterapię</a></li> <li style="line-height: 3;"><a href="https://www.fizyou.pl/masaz-kobido-bialoleka">Masaż kobido</a></li> </ul>

Gmina Nieporęt

Słoneczna 31, Stanisławów Pierwszy