W FizYou możesz rozpocząć przygodę z jogą pod czujnym okiem doświadczonej instruktorki Alicji. Jej podejście opiera się na nurcie Vinyasa Yoga, który koncentruje się na płynnym, harmonijnym przemieszczaniu się między pozycjami, synchronizując ruch z oddechem. Niezależnie od Twojego poziomu sprawności fizycznej czy ewentualnych dolegliwości bólowych, Alicja potrafi dostosować intensywność i poziom trudności ćwiczeń, aby zapewnić maksymalny komfort i korzyści podczas sesji. Dojazd samochodem na jogę z Marek zajmie około 10-15 min. samochodem.

Vinyasa Joga

Joga to niezrównana forma aktywności fizycznej, która nie tylko zapewnia bezpieczne ćwiczenia, ale także otwiera drzwi do głębszego zrozumienia swojego ciała i umysłu. Sprawdzi się zarówno u osób, które dopiero zaczynają swoją podróż w świat ruchu, jak i tych bardziej doświadczonych. To również doskonałe uzupełnienie dla osób, którzy przechodzą rehabilitację, zwłaszcza w przypadku dolegliwości kręgosłupa.

Jeśli szukasz sposobu na urozmaicenie swojego treningu sportowego, joga jest bardzo dobrym wyborem. To nie tylko praca nad ciałem – to także praca nad umysłem. Poprzez wyciszenie, skupienie i oddech, jogini uczą się uważności i odprężenia, co ma korzystny wpływ na ich codzienne życie.

Joga, a kondycja fizyczna

  • Ćwiczenia jogi angażują pełny zakres ruchu w stawach, co prowadzi do zwiększenia gibkości i elastyczności,
  • poprzez prace w pozycjach niskich lub opierających się na podporach, wiele ćwiczeń jogi stymuluje całe ciało, wzmacniając je i poprawiając jego wydolność. Te pozycje wymagają zaangażowania różnych grup mięśniowych, co przyczynia się do ogólnego wzmocnienia,
  • przechodzenie płynne między pozycjami oraz utrzymanie ich w jogi zachęca do poprawy równowagi i koordynacji.

 

Efekt Jogi na zdrowie psychiczne

Ćwiczenia z oddechem oraz elementy praktyki medytacyjnej są częściami Jogi, które wpływaja na umysł. Osoby z różnymi zaburzeniami na tle psychicznym, takimi jak nadpobudliwość ruchowa czy PTSD, mogą skorzystać na jej praktykowaniu.
 

Według badaczy, których praca została opublikowana w American Journal of Nursing, gdzie badano wpływ jogi na pacjentów oddziału medyczno-psychiatrycznego, regularna praktyka jogi wykazuje wpływ na oś podwzgórze-przysadka-mózg-nadnercza. To prowadzi do aktywacji przywspółczulnego układu nerwowego, który odpowiada za relaks i spokój, poprzez zwiększenie poziomu neuroprzekaźnika GABA we wzgórzu i generowanie zmian w obszarach mózgu istotnych dla regulacji reakcji na stres, nastrój i emocje. Badanie, które obejmowało niecałe 40 osób – stosunkowo niewielką grupę – wymaga dalszych badań na większej liczbie uczestników, jednak obecne wyniki eksperymentu są bardzo obiecujące.

Zachęcamy do zapoznania się z resztą naszych usług

FizYou to przede wszystkim doświadczona i wykwalifikowana kadra. Oprócz zajęć z Jogi, można się u nas zapisać na:

Gmina Nieporęt

Słoneczna 31, Stanisławów Pierwszy