Oferowana przez nasz gabinet fizjoterapia dla dorosłych pomaga Pacjentom, którzy cierpią na bóle głowy, pleców, prowadzona jest przez nas także fizjoterapia stomatologiczna, fizjoterapia po urazach i operacjach, terapia wisceralna oraz SeiTai. Posiadamy duże doświadczenie oraz odpowiednie kwalifikacje. Korzystamy z nowoczesnych metod i zapewniamy całościowe spojrzenie na Pacjenta. Cały czas doskonalimy swoje kompetencje podczas różnego rodzaju kursów oraz szkoleń. Nasze usługi przeznaczone są dla Pacjentów w różnym przedziale wiekowym. Dokładamy wszelkich starań, by poprawić komfort życia, a także codzienne funkcjonowanie osób korzystających z naszych usług. Wizyty u nas trwają 60 minut. Podczas spotkań gwarantujemy przyjazną, a także komfortową atmosferę. Jeśli jesteście zainteresowani, zachęcamy do rezerwacji wizyty online lub telefonicznie. 

Fizjoterapia dolegliwości bólowych

Fizjoterapia dolegliwości bólowych to obszar, w którym bardzo skuteczne jest całościowe podejście do Pacjenta. Dotyczy to bowiem objawów, które pojawiają się same z siebie. Najczęściej zgłaszane przez Pacjentów są bóle pleców, stawów obwodowych, bóle głowy, drętwienia rąk itp. Często są to dolegliwości o charakterze przewlekłym, zaczynające się od lekkiego dyskomfortu. Ból zwykle jest efektem kompensacji, pojawia się jako efekt nieprawidłowej mechaniki danego segmentu, jako konsekwencja dawnego urazu czy wcześniejszego objawu w innym segmencie ciała.

Fizjoterapia po urazach i operacjach

Opiera się o program rehabilitacji dostosowany do fazy gojenia, w jakiej znajduje się uszkodzona lub operowana tkanka. Urazy zwykle wymagają dodatkowej diagnostyki w celu oceny stopnia uszkodzenia tkanki. Na tej podstawie podejmujemy dalsze decyzje co do odciążenia, zaopatrzenia ortopedycznego, częstotliwości fizjoterapii i zaleceń. Posiadamy doświadczenie w fizjoterapii po urazach i operacjach w obrębie stawu skokowego, kolana, barku, biodra czy kręgosłupa. Współpracujemy również z ortopedami.

Bóle głowy

Praca z bólami głowy wymaga rozbudowanego i bardzo szczegółowego wywiadu. Zależy nam przede wszystkim na zrozumieniu i określeniu przyczyny objawu. Ból głowy może pojawić się bowiem jako konsekwencja dysfunkcji na poziomie każdego układu (tylko niewielki procent bólów głowy ma przyczynę w samej głowie). W zależności od przyczyny fizjoterapia może łagodzić lub zupełnie niwelować objaw. Czasami do postawienia pełnej diagnozy należy wykonać badania dodatkowe lub skonsultować się z innym specjalistą.

Fizjoterapia stomatologiczna

Czyli fizjoterapia dotycząca dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego. Najczęściej występujące objawy, z którymi zgłaszają się Pacjenci to bruksizm, trzaski stawowe, szumy uszne, czy skroniowe bóle głowy. W zależności od przyczyny fizjoterapia może łagodzić lub zupełnie niwelować objawy. Praca z Pacjentem stomatologicznym wymaga wnikliwej diagnostyki i określenia przyczyny problemu. Często opiera się na współpracy różnych specjalistów (stomatolog, ortodonta, chirurg szczękowy, czy w przypadku bruksizmu na tle stresowym – psycholog).

Terapia wisceralna 

W przypadku tego typu problemów najbardziej istotna jest precyzyjna klasyfikacja Pacjenta do fizjoterapii. Przykładowo: masz objawy ze strony układu pokarmowego - częste uczucie wzdęcia w strefie poniżej pępka wywołujące dyskomfort. Jesteś po serii badań, które nie wykazują żadnych nieprawidłowości, nie najgorzej się odżywiasz, a zioła i tabletki nie pomagają. Wtedy warto wypróbować masaż wisceralny. Najczęściej zgłaszane problemy to refluks, wzdęcia, przewlekłe zaparcia, napięcie w brzuchu, nudności czy uczucie "kulki" w gardle.

SeiTai 

SeiTai to autorski, Bezpieczny System Terapeutyczny stworzony, by przywrócić zachwianą równowagę ciała. Jest to metoda pracy z ciałem bazująca na technikach uciskowych oraz chiropraktyce, uwzględniająca anatomiczne taśmy mięśniowo-powięziowe. Podstawowym celem terapii SeiTai jest przywrócenie fizjologicznego układu naszej konstrukcji (szkieletu) jako podstawy nas samych. Zabieg składa się z chiropraktyki, głębokiego masażu i stretchingu wykonywany jest w całości na macie, a pacjent pozostaje w ubraniu.

Gmina Nieporęt

Słoneczna 31, Stanisławów Pierwszy