W FizYou masz możliwość rozpoczęcia swojej przygody z jogą pod nadzorem doświadczonej instruktorki Alicji. Jej podejście opiera się na nurcie Vinyasa Yoga, który koncentruje się na płynnym, harmonijnym przemieszczaniu się między pozycjami, synchronizując ruch z oddechem. Joga jest świetnym wyborem dla tych, którzy szukają bezpiecznej i łagodnej formy ruchu. To idealne rozwiązanie dla osób rozpoczynających swoją aktywność fizyczną, pragnących regularnie uprawiać bezpieczny sport oraz tych bardziej doświadczonych, chcących urozmaicić dotychczasowe treningi. Niezależnie od Twojego poziomu sprawności fizycznej czy ewentualnych dolegliwości bólowych, Alicja potrafi dostosować intensywność i poziom trudności ćwiczeń, aby zapewnić maksymalny komfort i korzyści podczas sesji. Zajęcia odbywają się w kilkuosobowych grupach, aby zapewnić komfort i pełne skupienie.

FizYou Yoga Nieporęt
FizYou Yoga Nieporęt

Nurt Vinyasa Jogi

Cechuje się płynnym przechodzeniem z jednej asany do drugiej w synchronizacji z oddechem, tworząc taneczne flow. Ta praktyka łączy w sobie spokój umysłu, elastyczność, energię i siłę. Alicja kładzie nacisk na wsłuchiwanie się w ciało oraz dostosowanie praktyki do indywidualnych potrzeb. Takie podejście pomaga odnaleźć harmonię w ciele i umyśle naszych klientów.

Jak Joga wspomaga zdrowie psychiczne

Ćwiczenia z oddechem oraz elementy praktyki medytacyjnej są częściami Jogi, które wpływaja na umysł. Osoby z różnymi zaburzeniami na tle psychicznym, takimi jak nadpobudliwość ruchowa czy PTSD, mogą skorzystać na jej praktykowaniu. Praktykowanie Jogi okazało się być korzystne dla osób z zaburzeniami psychicznymi takimi jak depresja, stany lękowe, zespół stresu pourazowego, ADHD, oraz schizofrenią i zaburzeniami psychotycznymi.

Powyższe wnioski wyciągneli autorzy badań opublikowanych w American Journal of Noursing, gdzie badano wpływ Jogi na Pacjentów oddziału medyczno-psychoatrycznego. Regularnie praktykowanie ma wpływ na oś podwzgórze-przysadka mózgowa-nadnercza. Stymuluje przywspółczulny układ nerwowy, odpowiadający za wyciszenie i relaks. Zwiększa poziom neuroprzekaźnika kwasu γ-aminomasłowego (GABA) we wzgórzu i generuje zmiany w obszarach mózgu, które są istotne dla regulowania naszego nastroju, emocji oraz reakcji na stres.

Jak joga wpływa na nasze ciało

  • Zwiększa zakres ruchu w stawach: pozycje w jodze wymagają wykorzystania pełnego zakresu ruchu, co w efekcie poprawia gibkość i elastyczność,
  • wzmacnia i podnosi wydolność: wiele pozycji jogowych odbywa się w podporach lub pozycjach niskich. Wymagają pracy całego ciała i angażują dużą ilość grup mięśniowych,
  • poprawia równowagę oraz koordynację: płynne przechodzenie między pozycjami wzmacnia mięśnie głębokie, które odpowiadają za stabilizację kręgosłupa, kontrolę ruchu czy podtrzymywanie narządów wewnętrznych.

 

Gmina Nieporęt

Słoneczna 31, Stanisławów Pierwszy