Jan Szczepański

Jestem absolwentem studiów magisterskich w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku Fizjoterapia. Specjalizuję się w terapii manualnej tkanek miękkich pacjentów z dolegliwościami bólowymi oraz rehabilitacją po urazach i zabiegach narządu ruchu. Do Pacjenta podchodzę indywidualnie i całościowo. Łączę terapię manualną z ćwiczeniami, oraz promocją aktywności. Bardzo lubię pracę z Pacjentami z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi niewiadomego pochodzenia, oraz z bólami głowy.

Posiadam doświadczenie w rehabilitacji pourazowej i pooperacyjnej. Przez 10 lat pracowałem w Klinice Ruchu – prywatnej placówce rehabilitacyjnej w Warszawie – w zespole z fizjoterapeutami, ortopedami, neurologami i trenerami. Obecnie przyjmuję w FizYou w Józefowie i na Pradze Południe.

Moje ulubione metody pracy to Manipulacja Powięzi według Stecco i pochodząca z Francji metoda Łańcuchów mięśniowych i stawowych GDS.

Prywatnie lubię aktywnie spędzać czas. Trenowałem piłkę nożną, obecnie rekreacyjnie grywam na hali. Zawsze interesowałem się ekstremalnymi odmianami kolarstwa górskiego. W wolnej chwili staram się sam pojeździć. Interesuję się psychologią, jestem fanem mocnego brzmienia i lubię książki i seriale o tematyce detektywistycznej i kryminalnej.

Kursy i szkolenia

Uczestniczyłem w wielu kursach i konferencjach (również jako prelegent) w zakresie terapii manualnej tkanek miękkich oraz rehabilitacji ortopedycznej i sportowej.

Najważniejsze (te które obecnie najczęściej wykorzystuję w pracy) kursy i szkolenia:

  • 07-08.10.2023 – Terapia stawów skroniowo – żuchwowych
  • 03-05.11.2023 – Manipulacja Powięzi – szkolenie rozwijające – dysfunkcje psychosomatyczne
  • 16 – 18.06.2022 – Manipulacja Powięzi – szkolenie rozwijające – Czerwone Flagi
  • 20.02.2020 – 11.07.2022 – Manipulacja powięzi wg. Stecco, lvl I, II, III
  • 2016 – 09.11.2019 – Łańcuchy mięśniowe i stawowe GDS (w tym strategie leczenia, oraz szkolenie rozwijające z pracy na czaszce)
  • 2016 – Masaż głęboki
  • 2015 – Funkcjonalna Reedukacja nerwowo – mięśniowa

Gmina Nieporęt

Słoneczna 31, Stanisławów Pierwszy