Terapia manualna

Terapia manualna obejmuje wszelkie zabiegi wykonywane rękami terapeuty na Ciele Pacjenta. Jej celem jest głównie zmniejszenie dolegliwości bólowych i poprawa ruchomości w stawach. W naszym centrum wykorzystujemy metody terapii manualnej takie jak: Manipulacja Powięzi, masaż tkanek głębokich, koncepcja Łańcuchów mięśniowych i stawowych GDS, SeiTai, terapia manualna tkanek miękkich, Kaltenborn Evjenth Concept.

Rehabilitacja dzieci

Wiek przedszkolny i wczesnoszkolny jest czasem, w którym kształtuje się postura, sylwetka, a tkanka kostna się rozrasta. W tym wieku warto ocenić, w jakim kierunku kształtuje się typ postawy. Współcześnie odchodzi się od dążenia do sprowadzania wszystkich do jednego wzorca. Typ postawy traktuje się bardziej jako cechę indywidualną. Może jednak zdarzyć się tak, że jakiś kierunek napięć wyraźnie dominuje nad innymi i ogranicza swobodne funkcjonowanie i adaptowanie się do wykonywanych przez dziecko czynności. Na tym etapie można też wychwycić istotne wady stóp czy zaburzeń osi kończyny dolnej. Jeżeli z jakiegoś powodu nie ma możliwości umówienia się stacjonarnie, dojeżdżamy do naszych pacjentów na wizyty rehabilitacji dzieci w Legionowie oraz okolicach.

Rehabilitacja kręgosłupa

Ból kręgosłupa dotyczy 80% ogólnej populacji. Oznacza to, że prawie każdy z nas doświadcza, doświadczył, lub doświadcza tej dolegliwości. Jest to jedna z częstszych przyczyn konsultacji w naszym Centrum. Rehabilitacja kręgosłupa poza edukacją na temat przyczyn dolegliwości bólowych, higieny życia, aktywności ruchowej obejmuje zwykle zabiegi terapii manualnej oraz trening medyczny.

Rehabilitacja niemowląt

Już w pierwszych miesiąca życia dziecka warto zainteresować się wizytą u fizjoterapeuty. Dlaczego?. Specjalista oceni rozwój psychoruchowy Twojego dziecka. Nauczy Cię jak w prawidłowy sposób Je podnosić, odkładać, przewijać czy obracać, tak aby wspomagać Jego rozwój. W razie nieprawidłowości, takich jak obniżone lub wzmożone napięcie, albo asymetrie, wdroży szybko leczenie dopasowane do potrzeb Twojego dziecka i poinstruuje Cię jak dalej postępować. Fizjoterapia noworodka pozwala zadbać o dziecko już od pierwszych chwil jego życia.

Rehabilitacja prywatnie

FizYou to centrum fizjoterapii, gdzie świadczymy usług w zakresie fizjoterapii i rehabilitacji. W ramach potrzeb można umówić się na rehabilitację prywatnie, w Legionowie, Jabłonnie, jak i okolicznych miejscowościach. Zajmujemy się rehabilitacją osób w każdym wieku, nasz zespół tworzą doświadczeni specjaliści. Stale rozwijamym swoje umiejętności na kursach i szkoleniach, żeby szybko i skutecznie pomagać naszym Pacjentom.

Gmina Nieporęt

Słoneczna 31, Stanisławów Pierwszy